INFO
TOT! zrovnávací systém

TOT! bol v roku 2019 uvedený na trh ako prvý komerčne vyrábaný zrovnávací systém na svete s integrovaným odsávaním prachu a stále je profesionálmi z celého sveta považovaný za najlepší zrovnávací systém pre hornú frézu.

Je vysoko cenený najmä pre ľahké ovládanie ktoré umožňuje obsluhe pracovať s vystretou chrbticou a obsluhovať zariadenie väčšinu času jednou rukou.

Náš integrovaný systém odsávania prachu má účinnosť nad 90% a pri správnom používaní sa jemný prach z obrábania vo vzduchu takmer nevyskytuje.

Všetky oceľové komponenty sú vyrobené z pieskovanej nerezovej ocele ktorá svojou hmotnosťou zabezpečuje takmer samo-hybnosť vozíka frézy, tiež prakticky neobmedzenú životnosť a minimálne nároky na údržbu.

Ložiskové kolieska, najkvalitnejšie hliníkové profily odolné voči ohybu, najlepšie tesniace kefy a široký sortiment príslušenstva dopĺňa tento prémiový produkt, ktorý oceňujú každoročne stovky nových zákazníkov z celého sveta.

Zrovnávací systém TOT! bol navrhnutý pre frézovanie nadrozmerných dosiek z dreva, ale osvedčil sa aj ako neoceniteľný pomocník pri zrovnávaní epoxidových dosiek.

Najefektívnejšie odsávanie sa dosiahne výkonným dielenským vysávačom pripojeným na cyklónový separátor s 32mm, resp. 50mm hadicou.

Pri frézovaní epoxidu, treba použiť výhradne 50mm hadicu. Epoxid zároveň vyžaduje aj nižšie otáčky frézy. 

Napríklad pri nami ponúkanej 60mm fréze od CMT je to 10 000 – 10 500 ot/min oproti 12 000 ot/min pri dreve, nižšiu rýchlosť posuvu frézy a menšiu hĺbku úberu materiálu. Do epoxidu treba ísť len v smere do záberu (frézu treba tlačiť – fréza vás nesmie sama ťahať), inak môže prísť k vytrhnutie frézovaného materiálu.

Systém TOT! je kompatibilný s väčšinou bežne predávaných horných fréz vrátane najväčšej hornej frézy Festool OF 2200.